Welkom op het CAT Familie Festival
Festivalactiviteiten
CAT is ´Circus – Art – Theater´ eigenzinnig, circus, grappig, theatraal, experimenteel en kunstzinnig.
Wij willen u verbazen en verwondering waarbij het persoonlijke en de beleving voorop staat. 2,5 uur lang genieten van het
Festivalterrein met haar kijk, doe en beleef activiteiten en een fantastische voorstelling. Komt dat zien, Tot CAT!
Kira & Djura Rondlopend Theater In een wir war van draadjes, proberen zij elkaar te vinden en tot elkaar te komen om naar grote hoogte op te stijgen als Duo Perch. Een luchtact, waar de klepel 12 uur slaat dagen zij elkaar in de lucht uit om synchroom te presteren. Geniet van dit schouwspel hoog in de nok van de Sluisfabriek!




Circusworkshop
Een activiteit voor Jong & Oud, Maak kennis met diverse circusdisciplines. Koorddansen, ballopen, rola-rola, één wielers, minifiets, draaiende bordjes, jongleren, devil sticks, swingende poys, diabolo’s en hoelahoeps! Onder vakkundige begeleiding van Circus PomPom maakt Anita er een feestje van. Je bent NOOIT te oud om het zelf ook eens te proberen!





Kunstenmaker Diana Regina
In de Spotlight! Hoi ik ben Diana Regina, ik ben 49 jaar en woon in Lippenhuizen. Op de grafische school in Haarlem ben ik gestart met mijn kunststudie, daarna ben ik door gaan studeren op het Alberta College of art in Alberta, Calgary, Canada, waar ik in aanraking kwam met de westernsport. Toen ik terugkwam in Nederland ben ik naar de vrije tekenacademie in Amsterdam gegaan en tegelijkertijd de opleiding westernpaardensport instructie in Deurne gaan volgen. Na deze opleiding was ik zeer actief in de paardensport met trainingen, wedstrijden en het geven van lessen. Heel Langzaam is het creatieve destijds een beetje naar de achtergrond verdwenen doordat ik lichamelijk niet helemaal lekker ging. Mijn artistieke vaardigheden heb ik na jarenlange verwaarlozing, weer rustig opgepakt aangezien kunst maken mij al mijn hele leven door moeilijke periodes heen heeft geholpen.




Ik vind een heleboel dingen leuk, het is maar net hoe mijn gemoedstoestand is en hoe ik mij emotioneel voel. Dan maak ik verschillende dingen, ik schilder, ik teken, ik boetseer, ik teken strips, ik doe kaligrafie en Pyro Painting zo noem ik dat, (tekeningen branden op o.a. hout). Soms ben ik heerlijk wispelturig met alles wat er in mijn hoofd speelt. Een rollercoaster aan emoties zorgt bij mij voor diverse kunstzinnige uitspattingen.



Ik werd gevraagd voor het CAT Festival, maar tegelijkertijd vroeg mij af of ik wel goed genoeg ben. Maar weet je, eigenlijk speelt dat geen enkele rol, kunst is een expressie, een emotie die eenieder op zijn eigen manier beleeft. Dus hierbij wil ik iedereen stimuleren, want creativiteit kent geen grenzen en geen leeftijd. Iedereen kan immers een Diana zijn! Als je nieuwsgierig naar mij bent, kom kennis met mij maken. Gewoon leuk een praatje of neem een kijkje bij mijn werk. Kunst is alles wat je maakt met passie, je gevoel en met je hart. Waarbij ik altijd probeer zo dicht mogelijk bij mezelf te blijven. Ik ga je graag zien op het CAT Festival. Liefs Diana Regina
(20+) Facebook FB artiestdianaregina
Fiets je schilderij
Hoe leuk en origineel is dit. Wij nodigen je uit plaats te nemen op de fiets, er is een grote en een kleine fiets. Voor ieder wat wils voor Jong & Oud fietsen maar en maak je eigen bont gekleurde schilderij. Uiteraard mag je zelf je kleuren uit zoeken. Op de pedalen en fiets je eigen kunstwerk! Een unieke ervaring voor iedereen. Aan het eind van het festival hangt je kunstwerk gedroogd in de Galerie en mag je je kunstwerk mee naar huis nemen. Veel plezier!




Ana Nies Striptekenen
Een tekenares op grote hoogte, zij tekent U als publiek vanaf een metershoge stoel. Deponeer iets in mijn emmer en binnen enkele minuten maak ik van u een leuke striptekening als herinnering aan het CAT Festival.
“Hey hey, ik ben Ana, ik ben 21 jaar en ik teken nogal veel – als in, ik heb haast de helft van mijn leven gespendeerd aan schetsboek na schetsboek te vullen met mijn verhalen met originele karakters en werelden die ik ooit hoop vast te leggen in stripboeken, en tekeningen van mijn vrienden en mezelf, waarmee ik mijn herinneringen neerzet op het papier. Ik heb op de kunstopleiding gezeten, tegenwoordig werk aan mijn portfolio en plan voor mijn stripboeken. Hier bij CAT hoop ik te doen voor anderen wat ik voor mezelf doe: herinneringen vastleggen in tekeningen. Ik hoop u daar te zien en wie weet, misschien teken ik u wel.”




Kunstenmaker Mies de Monchy
In de Spotlight! Hai ik ben Mies de Monchy inmiddels ben ik 90 jaar. Ik verruilde mijn landgoed voor een circus woonwagen. Een verhaal van een vrouw die verliefd werd op een witte clown. Fotografie was mijn passie, zo kwam ik in het Circus terecht om een fotoreportage te maken die ik graag met jullie wil delen. Helaas kan ik niet 3 dagen lang op het Festival zijn maar een aantal van mijn Circus Foto’s kunt u bewonderen en ze hebben ook een filmpje van mij gemaakt die U af kunt luisteren. Ik vind het Mieters dat ze mij voor het Cat Festival hebben gevraagd. Ik wens iedereen veel creativiteit, geluk en veel liefde toe. Daaag veel plezier, liefs Miesje


Fotograferen betekent letterlijk schrijven met licht. Fotografe Mies De Monchy voegt daar een dimensie aan toe. Zij hanteert de camera als penseel en schildert met licht. ‘Ik kijk op dezelfde manier als een schilder.’ Licht is daarbij essentieel: ‘zonder mooi licht ben ik nergens. Licht is alles. Mies de Monchy is met de fotografie begonnen na de geboorte van haar eerste kind. Zij zocht niet naar bepaalde onderwerpen voor haar foto’s, maar liet zich graag al buiten lopend, grijpen door mooi belichte plekken of boeiende objecten. De fotografie is bepalend voor haar levensloop.


De plaatjes zijn het werk van Mies de Monchy, een fotografe die zichzelf van jongs af aan de kneepjes van het vak leerde. ‘Toen ik vroeger met de hond ging wandelen fotografeerde ik veel. Daarbij raakte ik vaak geobsedeerd door bepaalde onderwerpen.’ De Monchy weet die obsessie altijd om te zetten in een fotoserie. Het liefst werkt ze vrij, ‘dan hoor ik bij niemand en loop ik zo maar wat rond. Ik laat me verrassen door wat ik op mijn pad aantref. Haast als een kind dat zich over alles kan verwonderen.’
Mies de Monchy fotografeerde ook voor bedrijven en industrie. Zo maakte ze, ter gelegenheid van het twintigjarige bestaan van Oiltanking, het boek ‘Moving Liquids’. Voor PTT Telecom Leeuwarden maakte ze een serie over Friesland. ‘Ik geniet daar erg van. De bedrijvigheid geeft een kick. Het bruist, in het bedrijfsleven gebeuren spannende dingen.’
Momenteel werkt De Monchy aan een opdracht voor Ballast Nedam. In Rotterdam mocht ze op de Millenniumtoren fotograferen. Daar zag ze mannen met helmen werken aan een vloer met bolvormige patronen. ‘Dat is meteen een foto, omdat de ronde vormen van de helmen terugkomen in de vloer. Dat versterkt elkaar.’
Op de expositie is daar ook een voorbeeld van te zien in de ‘kralen’-serie. De Monchy ontdekte dat haar ketting met blauwe kralen precies dezelfde structuur heeft als een maïskolf. Op de foto versmelten maïs en ketting tot één geheel. De blauwe kralen lopen overigens als rode draad door de expositie. Ze komen terug in het enorme tweeluik dat op het eerste gezicht een close-up van een tulp lijkt. Het is echter een Jugendstil vaas waar de blauwe ketting, vanwege het gele glas, in het groen doorheen schemert. Het is een oase van kleur. ‘Dat kleurenspel vind ik prachtig, daar ben ik altijd naar op zoek. Ik werk dan ook zelden met zwart-wit.’
De Monchy is geen technisch fotograaf. ‘Ik heb twee toestelletjes en ben niet echt geïnteresseerd in een technisch perfecte foto.’ Techniek is voor De Monchy middel om tot een goede foto te komen en geen doel op zich. ‘Dat wordt mij niet altijd in dank afgenomen. Zo heb ik een keer een serie gemaakt die de opdrachtgever afkeurde omdat het technisch niet perfect was.’ Grote voorbeelden in de fotografie heeft De Monchy niet, ‘eigenlijk kijk ik niet zo veel naar werk van anderen.’ Ze geeft toe dat haar foto’s wel verwantschap tonen met die van natuurfotograaf Martin Kers. Beide fotografen hebben een voorliefde voor spiegelingen. Bomen in plassen en, zoals bij De Monchy, olietanks weerspiegeld in water en ijs.
Caravan Paint
Dominique heeft haar caravan meegenomen! Jij mag een schort aantrekken en je eigen fantasie de vrije loop laten.
Maak je eigen kunstwerk op een heuse caravan en laat je eigen meesterwerk achter. Doe je mee?
Voor de Volwassene zijn er schildersezels waar je een klein kunstwerkje mag achterlaten!



Het mini Museum ‘de Dief’
Al is de leugen nog zo snel de waarheid achterhaalt haar wel. Eerlijkheid duurt het langst. Wie eens steelt, is altijd een dief. Wie niet steelt en niet erft moet werken tot hij sterft. Gestolen vruchten, smaken zoet. Stelen als de raven. Groten stelen en kleinen stelen, maar de groten stelen het meest. Gestolen goed beklijft niet. Iemands hart stelen. Gestolen wateren zijn zoet. Men behoeft niet te stelen om een dief te zijn. Ben je schelm of ben je dief, heb je geld, ik heb je lief. Een luie dief berokkent niet zoveel schade als een nonchalante knecht. Al maakt de gelegenheid de dief, de dief maakt nog vaker de gelegenheid. Een hartendief kan altijd op vrijspraak rekenen.



Trash Art
Kunstwerk maken van afval, bouw jij mee aan een groot kunstwerk? Je mag uit verschillende bakken leuke, gekke en bijzondere
materialen verzamelen zoals speelgoed, aardewerk, glas en nog veel meer. Onder begeleiding aan de slag met plakken, knippen,
verven, alles kan! Aan het eind van het Festival zal het kunstwerk enige tijd te bewonderen zijn in de Sluisfabriek.



Skelter Steampunk foto booth
Hoe stoer is dat! Maak een mooie foto van je zelf op de Steampunk skelter!


Live Muziek
Binnenkort meer!
Theatergroep de Vonkeling, 1ste prijswinnaars in de categorie theater van Kunstbende 2025
Kunstbende zet in op talentontwikkeling en zijn trots op de nieuwe generatie jonge creatieve makers die dit jaar hebben meegedaan aan de wedstrijd van Kunstbende! Na maanden van lef, creatie en groei zijn dit de jongeren die de finale van Kunstbende hebben gewonnen in de cartegorie theater: Zij treden zondag 26 oktober voor U op. Een korte voorstelling van Eline Velkers en Hadewich over volwassen worden en hoe ga je daar mee om



NIEUW BIJ HET CATFESTIVAL
Workshop improvisatietheater, zaterdag 25 en zondag 26 oktober.
Duur 1 x 60 minuten – van 12.30 tot 13.30 uur – Meld je aan info@kittyhagen.nl – Kosten v.a. € 5,00
Hoi! Mijn naam is Jermain Loeman.
Ik ben 24 jaar en zit in het laatste jaar van de opleiding Docent Theater. De afgelopen zeven jaar ben ik intensief bezig geweest met spelen, maken en regisseren, en vanaf 2026 mag ik mezelf officieel theaterdocent noemen. Tijdens mijn studie heb ik me bovendien gespecialiseerd als trainingsacteur.



Theater is voor mij veel meer dan een vak – het is mijn passie. Of ik nu docent, maker, speler, regisseur of trainingsacteur ben: ik geniet ervan om mensen te inspireren en mijn liefde voor theater te delen. Op het CAT Festival mag ik een improvisatieworkshop geven! In deze workshop ontdek je de basistools van improviseren. We gaan samen de vloer op in een speelse én inhoudelijke vorm, waarbij plezier en creativiteit vooropstaan. Dus: hou je ervan om op het podium te staan, of wil je ontdekken hoe leuk improviseren kan zijn? Dan nodig ik je van harte uit om mee te doen!
Workshop
Datum
Duur
Tijd
Aantal deelnemers
Locatie
Aanmelden
: Improvisatie theater
: zaterdag 25 oktober, leeftijd 12 t/m 16 jaar
kosten € 7,50 p.p, in combi met Festival ticket € 5,00 p.p.
zondag 26 oktober, leeftijd v.a. 17 jaar
kosten € 10,00 per p.p., in combi met Festival ticket € 7,50 p.p
: 1 x 60 minuten
: 12.30 – 13.30 uur
: minimaal 8, maximum 20 personen
: tijdens CAT Festival, Circustent in de Sluisfabriek tussendiepen 6, Drachten
Meer over Jermain Loeman vind je op de socials:
https://nl.linkedin.com/in/jermain-loeman-21b759359
https://www.instagram.com/jermainloeman/
Jermain Loeman (@jermainloeman) • Instagram photos and videos
589 Followers, 308 Following, 5 Posts – Jermain Loeman (@jermainloeman) on Instagram: “NHL Docent Theater”
www.instagram.com
Hallo ik ben Myrten Idzinga, Fashion


Daphne Draaisma Film & Fotografie
Zelf ben ik al jaren bezig met het creëren van foto-, video- en social media content. Hoe leuk dat ik dit jaar werd gevraagd om de aftermovie te maken van het CAT festival 2025 in de Sluisfabriek te Drachten!
Kan niet wachten om er iets moois en speciaals van te maken!
Heb je zelf een items of gelegenheid die je vast wilt laten legen, neem dan contact met mij op.
Met vriendelijke groet, Daphne Draaisma 06 36484086



